אצלנו בסטודיו - נלמדת היוגה הנשית המקורית על פי שיטתה של מירה ארצי פדן (מפתחת השיטה)  |  סטודיו להתאהב בנשיות שלך שמח לארח אותך במשכננו ברמת גן, כאן תוכלי להירגע, להתחזק, ולהעצים את נשיותך- ברוכה הבאה!  |  אנו מזמינות אותך- למעגל ראש חודש- מעגל נשים המאפשר לך לחוות תהליך חווייתי ומרגש בקבוצה. פרטים נוספים בדף מעגלי ראש חודש (באתר)  |  10 שיעורי יוגה בשבוע, 4 מורות שונות, שיעורים בכל יום וחופש בחירה מוחלט!  |  
 
 
“בריאות היא אושר, שלווה היא עושר, יוגה מראה את הדרך "
ס. וישנו דבננדה

 
מסורת שיבננדה:
קשה בדיוק לדעת מה התאריך המדוייק בה התחילה היוגה, אך בהודו יש ספרים עתיקים (וודות), המעידים על קיומה העתיק של היוגה כבר מלפני אלפי שנים.

היוגה היא חסרת שיוך. סוגי היוגה השונים שאנו מכירים במערב נקראים על שמם של המורים האחרונים שלימדו אותה כהלכתה והביאוה למערב.
למורים הללו היו דורות של מורים לפניהם שלימדו את היוגה אך ורק בהודו.

בימים העתיקים היו ארבע שלבים בחייהם של היוגים:
גיל 8-25: הבחור הולך לאשראם לרכוש מיומנויות.
גיל 25-50: הקמת משפחה.
גיל 50-70: פורש ומוצא מורה רוחני.
גיל 75+: ממשיך בדרכו הרוחנית לבד ויוצא לדרכו האחרונה.

מקור היוגה היא בהודו. יש יוגים שנולדו למשפחה שתירגלה יוגה במשך דורות ויש כאלו שרק במהלך חייהם נחשפו והתוודעו אל היוגה ונישבו בקסמיה.

כזה היה סוואמי שיבננדה (ראה פירוט בהמשך הדף) אחד מגדולי מורי היוגה במאה השנים האחרונות. הוא נחשף אל היוגה במהלך חייו וברבות הימים היה מהראשונים ששלחו להפיץ את מסורת היוגה למערב.
הוא עשה זאת באמצעות תלמ
ידו הבכיר וממשיך דרכו.
את מסורת היוגה שאני מלמדת ושמעבירים במרכזי שיבננדה העביר ולימד אותנו תלמידו ז"ל סוומי ווישנו דבננדה (ראה פירוט בהמשך הדף) .


 חייו של סואמי שיבננדה:
 


סואמי שיבננדה נלד למשפחה ברהמינית (משפחה ממעמד של כהנים = מעמד גבוה) ב8/9/1887.
על אף שגדל במשפחה אורתודוקסית באופיה, מצא עצמו מתחבר לאנשים מכל סוגי המעמדות. בעקבות אהבתו הרבה לזולת ותכונותיו הנשגבות החליט להיות רופא.
לאור עבודתו כמרפא נחשף לסבלי האדם והחל לתהות באשר לטבע הקיומי של בני האדם ובאשר "מטרת החיים, מהי?"
הוא החל לחקור נושאים אלו באמצעות קריאת ספרים ושיחות פילוסופיות עם יוגים. סקרנותו הובילה אותו לצאת למסע התפתחות אישית ולחקירה ולמידה ולכן התפטר מתפקידו כרופא ומנהל בית חולים.
הספר שהכי השפיע עליו היה ספר ה"וודנטה" באמצעותו הבין את גולת הכותרת- כי הטבע האמיתי של הנשמה הוא אלמוות. עם ידיעה זו עלה להימלאיה בהשאירו את כל רכושו לעניים.
בדרכו נדד ותירגל יוגה ומדיטציה בכל מזג אוויר ובכל מקום.
בדרכו כשעבר ברישיקש ב1824 קיבל חניכה מ"שאנגר מאט" (נזיר יוגי) ושונה שמו לסוואמי שיבננדה.
סואמי שיבננדה החל ללמד רק לאחר שתירגל שנים של יוגה והגיע לסמדהי (הארה רוחנית- המתקיימת בדרגת התפתחות רוחנית גבוהה).
הוא הקים את אשראם שיבננדה, כתב 300 ספרים באנגלית (נפוצים עד היום בעולם) והביא את ידע היוגה גם למקומות שכוחי אל (מלאי ביצות ויתושים).
הוא קיבל לאשראם גם גנבים ופושעים מכיוון שראה בכל אדם את האלוהי וכך התייחס לכולם, על אף שיום אחד פושע מהאשראם ניסה להורגו.
הוא לימד קבוצות קטנות של תלמידים והכשיר את תלמידו הבכיר ביותר "סואמי וישנו דבננדה" להפיץ את הידע, הוא שלח אותו לעזוב את הודו ולטוס אל המערב וללמד את המערביים את ידע היוגה.
ב- 14 ביולי 1963 קיים את תהליך ה"מה סמדהי" ועזב את גופו מתוך שליטה.
                               חייו של סואמי וישנו דבננדה:
 

סואמי וישנו דבננדה נולד ב31 לדצבר 1927 בשם למשפחה ממעמד הקשתריאז (מעמד לוחמים נמוך). הוא סיים את לימודיי התיכון במגמת הנדסה והתגייס לצבא לתפקיד בהנדסה. לאחר קריירה צבאית קצרה נתקל בפח הזבל בעלון שכתב סואמי שיבננדה בו היה כתוב: "גרם של תירגול= טונות של תיאוריה". הוא התרשם מהדברים שכתב סואמי שיבננדה ובאחת מחופשותיו החליט לבקר באשראם של סואמי שיבננדה.
סואמי וישנו נכנס לאשראם בהיותו בן 20. לאחר שסואמי שיבננדה חנך אותו החל לקבל את הידע של לימוד האסנות באמצעות חזיונות ומדיטציות וכשתירגל התבודדות. הוא קיבל חניכה כפרופסור להאתה יוגה, ועם השנים הוא הפך להיות המזכיר הראשי של סואמי שיבננדה והתבקש ללמד את היוגה ולהפיצה ברחבי העולם.
הוא החל את מסעו במערב כשרק 10 רופי עליו.
הוא הקים מרכז הראשון ליוגה וודנטה במונטריאול, ומשם המשיך לנדוד ולהקים אשראמים בעולם.
הוא חיבר מספר ספרים כגון: ספר היוגה השלם, מדיטציה ומנטרות ועוד...
הוא ראה עצמו שליח של שלום ועקב כך הוא חש צורך ללמד אנשים גם כן להיות שליחים של שלום לעתיד ע"י לימוד אנשים להיות מורים ליוגה.
במקביל החל במסעות בעולם בהם הגיע עם תלמידיו למדינות בהם לא שרר שלום ושם חילק ספרים, פרחים וקיים בהם טקסי שירה ותפילה לשלום.
הוא עזב את גופו ב9 לנובמבר 1993. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתרים שלייוגה עם נוריתי www.yoga-nl.co.il  ♦ קואוצ'ינג עם נורית www.nuritlavi.co.il ♦  
 

לייבסיטי - בניית אתרים