אצלנו בסטודיו - נלמדת היוגה הנשית המקורית על פי שיטתה של מירה ארצי פדן (מפתחת השיטה)  |  סטודיו להתאהב בנשיות שלך שמח לארח אותך במשכננו ברמת גן, כאן תוכלי להירגע, להתחזק, ולהעצים את נשיותך- ברוכה הבאה!  |  אנו מזמינות אותך- למעגל ראש חודש- מעגל נשים המאפשר לך לחוות תהליך חווייתי ומרגש בקבוצה. פרטים נוספים בדף מעגלי ראש חודש (באתר)  |  10 שיעורי יוגה בשבוע, 4 מורות שונות, שיעורים בכל יום וחופש בחירה מוחלט!  |  

מה המשמעות של ההרפיות ביוגה?

ביוגה משתמשים הרבה בהרפיות, ההרפיות הן פיזיות אך גם מונחות להיות מנטליות ורגשיות.
במהלך היממה הגוף מכלה בתוך דקות מועטות את אנרגיית החיים שזורמת בו על ידי מצבי רוח שליליים, כעס, פגיעה, או "עצבנות רקע" שנמשכת וצוברת עוצמה.

אנשים רבים מתקשים לשחרר את האחיזה במציאות וחוששים כי הרפיה משמעה "לבזבז זמן" כיוון שזו נתפסת בעיינהם כ"אי עשייה" חסרת כל תכלית.
מאחר ואופי החיים בעולם המערבי הוא "זוללן אנרגיה אחד גדול", אזי ה"הרפיה" היא הכרחית כיוון שהיא מעניקה איזון מחדש של המערכת האנרגטית.

הרפיה היא תוצאה של עבודה התפתחותית. זוהי סידרה של רמות (צלילות) בעומק משתנה.
בהרפיה- לומדים רק לכמה דקות (רצוי בכל יום) מהי אי עשייה במקום עשייה, וויתור על נוקשות פיזית, וויתור על מתחים שאורבים בגוף.
לומדים לוותר על אינסוף המחשבות והדאגות, לוותר על הרגש שמטלטל ולאפשר להכרה לפעול מתוך טבעה הרגוע והשליו.

הרפיה מבוצעת ביוגה גם לפני תירגול, גם במהלך התירגול (בין התנוחות) וגם בסיום התירגול, מדוע?

לפני התחלת התירגול:
אנשים מגיעים אל שיעור היוגה עם כל ה'מטענים' מאותו היום – ההרפיה עוזרת להתחיל את תירגול היוגה ב"אנרגיה" יותר מאוזנת, ולהניח את היום מאחורינו.

במהלך התרגול בין התנוחות ההרפיה עוזרת להטמיע את השפעת האסנות ולאזן מחדש את המערכת האנרגטית. אם שיעור היוגה היה יותר "מעייף וסוחט" מאשר "מטעין ומעיר"- יתכן שלא הרפיתם מספיק בין התנוחות, או שזו הייתה מטרת התירגול (מתאים לפני שינה).

בסיום השיעור מרפים בכדי לאפשר למערכת האנרגטית לסנכרן ולהטמיע את האנרגיה שיצרנו ועוררנו במהלך כל השיעור, כמו שעושים "ריסטרט" אחרי התקנת תוכנה במחשב.

 


 

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתרים שלייוגה עם נוריתי www.yoga-nl.co.il  ♦ קואוצ'ינג עם נורית www.nuritlavi.co.il ♦  
 

לייבסיטי - בניית אתרים