אצלנו בסטודיו - נלמדת היוגה הנשית המקורית על פי שיטתה של מירה ארצי פדן (מפתחת השיטה)  |  סטודיו להתאהב בנשיות שלך שמח לארח אותך במשכננו ברמת גן, כאן תוכלי להירגע, להתחזק, ולהעצים את נשיותך- ברוכה הבאה!  |  אנו מזמינות אותך- למעגל ראש חודש- מעגל נשים המאפשר לך לחוות תהליך חווייתי ומרגש בקבוצה. פרטים נוספים בדף מעגלי ראש חודש (באתר)  |  10 שיעורי יוגה בשבוע, 4 מורות שונות, שיעורים בכל יום וחופש בחירה מוחלט!  |  מאמר: גורמי הסבל האנושי:


סבל בחיים הוא מצב שכל בני האדם חווים ועצם החיים בגוף גשמי כוללים בתוכם סבל.

יש הטוענים שבזכות הסבל אנו יכולים ללמוד או להעריך מהו אושר, כשם שבזכות החושך אנו מבינים מהו אור.

היוגה טוענת שיש גורמים ברורים המביאים לסבל ואפילו תוחמת אותם כחמישה גורמים עיקריים:1. אווידיה- חוסר ידע וידע כוזב.

2.
אסמיטה- אגו, אנוכיות.

3.
ראגה- השתוקקות, היצמדות

4.
דוושה- הימנעות מפעולות, אנשים או מצבים הגורמים 
    כאב או צער.

5.
אבהיניוושה- הזדהות עם הגוף והצמדות אליו. ועכשיו  בהרחבה...

גורם הסבל הראשון-  מוליד את ארבעת הגורמים הנוספים.
שני הגורמים הראשונים יסודם מנטאלי, שני הגורמים השניים יסודם רגשי, הגורם האחרון הוא גורם אינסטינקטיבי (קיים בכל היצורים מהחיידק ועד ענקי השכל).

אווידיה- כשהאדם אינו יודע את טיבעו האמיתי (שהינו: נועם מוחלט, ניצחיות, ואין סופיות/ אחדות) הוא תופס את עצמו אחרת ממי שהוא באמת.

החוויה מולידה את גורם הסבל השני אסמיטה האגו ואנוכיות.
האדם מרגיש זהות מוחלטת עם גורמים מגבילים (קווי אופי, אישיות, התנהגות וכו').
כל אלו נקראים "גורמים מוגבלים" כיוון  שאדם יכול לשנות את עצמו, וכל דבר שהוא בר שינוי ועשוי להסתיים אינו יכול להיות טבעו האמיתי של האדם.

לאחר שהאדם מזהה עצמו כשמשהו נבדל, הוא מפתח תשוקה/ מוצא עצמו נמשך לאובייקטים (אנשים, חפצים, מצבים) המספקים לו הנאה (מצב זה נקרא "ראגה"), ונדחה או נמנע מאובייקטים הגורמים לנו לתחושת כאב/ סבל ("דוושה").
מה שהאדם אינו מודע אליו זה שהמשיכה לאובייקטים (טובים ככל שיהיו, כל עוד הם זמניים) גורמת לתלות שלנו בהם "המותרות של היום, היא הצורך של המחר" וברגע שיהיה חוסר באובייקט, תתקיים חוויית הסבל. לכן גם הפעולות החיוביות וגם השליליות, שתיהן לוכדות את האדם במעגל הסמסארה.

אבהיניוושה, מעוררת סבל כשהאדם נצמד לגוף, בעוד שהגוף הוא רק כלי זמני במסע הלמידה של הנשמה, יש הרואים בגוף את מהות הקיום כולה.
הסגידה למראה הגוף וליכולותיו טומנים בחובם סבל מאחר וטיבעו של הגוף בסוף שנותיו (ולעיתים אפילו לפני כן) להיקמל, להיחלש ובסוף גם להפסיק לתפקד כלל.
אנשים רוחניים שומרים על בריאות הגוף, מפעילים אותו, אוכלים בריא ושומרים על ניקיונו, אך משקיעים בעיקר בהתפתחות הרוחנית, ולא רק בעטיפתו בעוד בגד נחשק או התעסקות במתיחתו ע"י ניתוח פלאסטי כזה או אחר.
 


לאחר שהתוודענו לגורמי הסבל האנושי, נשאלת השאלה מה ניתן לעשות (או להפסיק לעשות) כדי לסיים עם הסבל ולהתחיל להתחבר לאושר?

היוגה מכוונת לשינוי בתפיסה הבסיסית, להעמיק במדיטציה ובחקירת "מי אני", לתרגל קארמה יוגה ולמלא בגישה רוחנית את הפעולות היום יומיות, למשל:

* להיות בעשיה מתוך כוונה ש"הכל הוא העצמי, אני עוזר לעצמי הרחב, שהוא כל הבריאה".
* החלפת הרעיון של "אני עזרתי לאדם זה" ברעיון "אדם זה נתן לי הזדמנות לשרת, אני מודה לו על כך".
* צניעות וענווה- "אני כלי שרת ביידי האל לביצוע רצונו", כפי שחליל הוא רק כלי כדי להוציא את המוזיקה 
  השמימית של הבורא. וכו'. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתרים שלייוגה עם נוריתי www.yoga-nl.co.il  ♦ קואוצ'ינג עם נורית www.nuritlavi.co.il ♦  
 

לייבסיטי - בניית אתרים